Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Neden Kenetli Çatı?

Kenet Metal veya Metal Kenet olarak da bilinen çatı kaplama sistemi, klasik çatı kaplama sistemleri olan kurşun, bakır, alüminyum gibi çatı kaplama malzemelerinin, teknolojik üretimlerle çatılarda ve cephelerde uygulanmasıdır. Kenet sistemi konstrüksiyonu montaj biçimi, bu platforma adını veren, estetik, dayanıklı ve uzun ömür garantili kaplama sunan unsurdur. Yüzeyi delinmeden monte edilen trapezler, montajın hemen ardından elektrikli bir robot yardımı ile birbirlerine kenetlenirler. Bu işlem kaplamanın geçirimsizliğini sağlamaktadır.
En uygun çatı örtüsünü seçmek için maliyet, kalite, kullanılabilirlik, uygulama süresi, yağışlı ve soğuk hava şartlarına dayanıklılık, estetik gibi bir çok etken dikkate alınır. Bütün bu etkenler göz önüne alındığında kenetli çatı sistemi açık ara öne çıkıyor.
1 ) Bu sistem ile uygulamada malzeme delinmeden , vidalar kullanılmadan ve vidalar için gerekli ara z profilleri kaynatılmadan bir çatı sistemi montajı yapılır. Böylece bağlantı elemanları ve silikon gibi malzeme maliyetlerinden kurtarırken işçilik süresi de azalmaktadır.
2 ) Maksimum sızdırmazlık sağlar. Yağışlı günlerde akma, damlama, ve iç mekandaki malzemelere zarar gelmesi gibi olumsuz durumlar yaşamazsınız.
3 ) İstenilen ölçüdeki aralıklarda ve genişliklerde kenetli çatı sistemi uygulanabilir. Böylece mekan içinde çatı için arada taşıyıcı kolona gerek kalmaz. Ayrıca ağırlıkları bakımından diğer çatı sistemlerinden çok hafif olan bu sistem herhangi bir olumsuzluk durumunda çökmeye sebebiyet vermez.
4) Kenet Çatı Sistemini oluşturan paneller yeni yapıların çatılarında kullanıldığı gibi, mevcut çatıların üzerinde de çatı sökülmeden uygulanabiliyor.
5 ) Uygulama maliyeti diğer çatı sistemlerine göre oldukça düşüktür. Sağlıklı ve uzun ömürlü kullanabileceğiniz bir çatı sistemidir.
Kenet Çatı Özellikleri ve Performansları
Geçirimsizlik
Yüzeyinde vida deliği olmadığından sızıntı riski kenet çatılarda yoktur. Kenet alanının tümüyle kenetlenerek sıkıştırılması bu yüzeylerin bütününün kar altında kalması halinde dahi geçirimsiz olmasını sağlar. Çatı ve cephelerde ışıklık, pencere gibi detaylarda oluşabilecek sızıntılara karşı tam koruma sunar. Klips-kenet bağlantı detayı; yüksek rüzgar kuvvetlerindeki emme kuvvetine karşı tam direnç sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Verimlilik  Dayanıklı ve her çeşit kaplama sistemine uygundur. Bakım gerektirmez. Geri dönüşüm kullanımı mümkündür. Uzun ömürlülük  Boyalı sac, paslanmazlık garantisi sunar. Bina ömrü ile doğru orantılı kullanım ömrü ve her türlü ortam şartlarına uygun boya tipi tercihi, uzun ömürlülük.Maliyet  Yatırım maaliyeti – kullanım ömrü oranı düşüktür. Hafif ama sağlamdır, dolayısı ile konstrüksiyon yükleri düşer. Bu durum yapı maliyetini azaltır.

Metal Kenet Çatı Nedir?


Metal Kenet Çatı Kaplama Sistemi, en güvenli ve uzun ömürlü bir çatı kaplama sistemidir. Bununla birlikte projede kullanılacak olan metal seçimi ve doğru uygulama yöntemi de bir o kadar önemlidir.
Dolayısıyla metal kenet çatı kaplaması tek başına bir şey ifade etmemektedir. Birbirini tamamlayan etkenler vardır.
Metal Kenet Çatı Nedir?
Metaller (titanyum çinko, renkli alüminyum, renkli çelik, bakır, paslanmaz çelik) çatı kenet makinesi ile rulodan formlandırılarak yerinde tavsiye edilen uzunlukta imal edilir.
Paslanmaz Çelik Gizli klipsler ile çatı alt yapısına tutturulur. Kenarları çatı kenet robotu veya çatı kenet takımları ile kenetlenerek montajı yapılır.
Metal Kenette Doğru Bilinen Yanlışlar?
Metal Seçimi: Her metalin kendine göre ayrı bir özelliği olup, metal kenet kaplama sisteminde, arzu edilen kusursuz sonuçlar alınmayabilir. Bu yüzden kullanılacak olan metalin markası, teknik değeri, alaşımı, boya katmanları, kalitesi, esnekliği, ortalama ömrü ve en önemlisi üreticinin sağlamış olduğu resmi garanti koşulları ayrı önem taşımaktadır.
Seçilecek metalin kalitesi ile metal kenet kaplama sisteminin birbirini tamamladığı unutulmamalıdır.      
Daha fazla ve detaylı bilgi için “metal kenet çatı departmanımız” ile irtibata geçebilirsiniz.
Gizli Klipslerin Seçimi: Kesinlikle paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş, markası belli olan ve uluslararası normlara sahip gizli klipsler kullanılmalıdır. 
Aksi halde hangi malzemeden, nerede ve nasıl üretildiği belli olmayan klipsler, ilerleyen zamanlarda kenet çatılarda ciddi boyutlarda zarara neden olacaktır.
Daha fazla ve detaylı bilgi için “metal kenet çatı departmanımız” ile irtibata geçebilirsiniz.
Yetkili Uygulayıcı Seçimi: Örnek; her boyalı sac kenet yapan uygulayıcının, çinko kenet uygulamasını da yapabileceği düşünülmemelidir. Her metal kenedin uygulama teknikleri ve altyapı sistemi farklıdır. Bu yüzden konusunda uzman, eğitimli, tecrübeli uygulayıcılarla çalışılması önemlidir.
Daha fazla ve detaylı bilgi için “metal kenet çatı departmanımız” ile irtibata geçebilirsiniz.
Doğru Makine ve El Aletleri Kullanımı:Uygulayıcının kullanacağı makine ve el aletlerinin kalitesi hem metal kenedin olması gereken standart ölçülerde üretilmesini hem de uzun ömürlü, sorunsuz, yüksek kalitede yapılmış metal kenet çatıları ortaya çıkaracaktır.
Tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de konusunda tek  çatı kenet makineleri ile yapılan metal kenet üretimleri mükemmel sonuçlar vermektedir.
Daha fazla ve detaylı bilgi için “metal kenet çatı departmanımız” ile irtibata geçebilirsiniz.
Kenet Çatı ve Cephe Sistemleri kategorimize geri dönebilir ya da Kenet Çatı Nedir? hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bakır Kenet Çatı Kaplama

Kenet çatı, genellikle çatı kaplama malzemesi olarak kullanılan kurşun, alüminyum, bakır gibi malzemelerin farklı teknolojik işlemler ile çatı inşaatında kullanılması uygulamasının adıdır. Son yıllarda sağlamlığın yanında estetik açıdan da güzel görünüş istenen binalarda bakır kenet çatı modelleri kullanılmaktadır.
Kenet Çatı Modellerinin Avantajları
Kenet çatı mimarlara birçok kolaylık sağlamaktadır. Bu sebepledir ki her geçen gün kenet çatı yöntemi kullanılmış binaların sayısı artmaktadır. Kenet çatı modellerinin sağlamış oldukları avantajlar;
– Her çatı modeline uygulanabilir.
– Tasarımcıya tasarım özgürlüğü vermektedir.
– Geniş uygulama alanı vardır.
– Kenet çatı, üzerinde dolaşılabilecek kadar dayanıklılığa sahiptir.
– Dış cephe uygulamalarına olan uyumu ile ekonomiktir.
– Isı, ses, su, yangın yalıtımı sağlar,
– Nem geçişini dengeler
Bakır Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi alın

Galvaniz Kenet Çatı

Galvaniz kenet çatı yapımında kullanılan metal malzemelerde kalınlık genellikle 0,5-0,7 mm arasındadır. Çatı tamamen metal olduğundan tam anlamıyla su sızdırmazlığı sağlar. İstenilen her boyutta yapılabilmesiyle birlikte yapım aşamasında büyük kolaylık oluşturur. Geniş alanlarda ve dairesel yapılarda sorunsuz şekilde uygulanabilen kenet çatının iki türü vardır. Bunlar düz ve trapez kenetlerdir. Kenet çatı yapılırken vida kullanılmaz, birbiri içine geçerek kenet yoluyla bağlantı sağlandığından bağlantı noktalarından sızıntı ihtimali ortadan kaldırılmış olur.
Fazla yük taşıma zorunluluğu olan çatılarda trapez kenet kullanılmalıdır. Trapez kenetler, düz kenetlere göre daha fazla yük taşımaktadırlar. Eğer çatı inşa edilecek alan uygun ise düz kenetli çatılarda su sızdırmazlığı ve bina koruması açısından trapez kenetler kadar sağlıklı sonuçlar verecektir.
Galvaniz Kenet Sistemin Özellikleri
Kenet çatı, ergonomik, ekonomik ve fonksiyonel çatı malzemelerindendir. İnşaat sektöründe yaşanan gelişimler ve mimari anlayışın değişimi sonucunda çatı yapımında kullanılan yöntemlerde her geçen gün yenilenmektedir.
Galvaniz Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin alın

Titanyum Kenet Çatı nedir

Titanyum Kenet Çatı Tüm dünyada sayısız örneğe sahip bu sistem, estetik görünümün yanında rüzgara karşı en dirençli alternatiflerden biri olarak dikkat çeker. Kolay şekil alabilmesi bakımından oldukça hızlı ve keyifli bir kurulum deneyimi sunar.
Genellikle VMZINC® uygulamalarında tavsiye edilen yöntemlerden biri olan dik kenet çatı sistemi, tek bükümlü veya çift bükümlü olarak levhaları kilitleyen bir sistemdir. Natural Zinc®, Quartz Zinc®, Anthra Zinc®, Azengar Zinc®, Pigmento® yüzey seçenekleri ile eşsiz sonuçlar doğurur. Dik kenet çatı sistemi tüm çatı tipleri için elverişli bir sistem olup, düz şekillerin yanı sıra kavisli, konik, kubbe, içbükey, dışbükey şekillerini de kolayca alabilir.
Çatı kenet makinalarının kullanımı montaj süresini ve uygulama esnasındaki zaiyatları önemli ölçüde azaltır. VMZINC® titanyum çinko ile dik kenet çatı uygulamaları geniş çatı kaplamaları olan yapılar ile sert ve rüzgarlı iklimlerdeki yapılarda mükemmel sonuçlar verir.

Whatsapp
Ankara Kenet Çatı
Ankara Kenet Çatı
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1